Kino Pezinok

Kým sa skončí leto

Život je krásny aj preto, že sa nedá naplánovať. Keď sa šestnásťročná Milla zamiluje do problémového Mosesa, je to pre jej rodičov nočná mora. Prvé stretnutie s láskou ale prebúdza v chorej Mille novú chuť do života a jej energia a túžba objavovať otočí celú rodinu hore nohami. Milla začne svojmu prekvapenému okoliu ukazovať, ako prežiť každú minútu naplno. Tradičné pravidlá a morálne poučky letia do koša a rodičia sa rozhodnú dať veciam voľný priebeh. S ľahkosťou a originálnym humorom pretkaná austrálska dráma sa stala diváckym hitom minuloročného festivalu v Benátkach, odkiaľ si film odniesol niekoľko cien.

Film sa bude premietať s animovaným pred-filmom Poetika Anima.

POETIKA ANIMA

Poetika Anima, Slovensko, 2018, far., 5 min

Poetika Anima je nenaratívny animovaný film, ktorý vznikol na motívy rovnomennej lyrickej básne, vytvorenej syntézou režisérkiných denníkových zápiskov. Nespočetné množstvo symbolov a obrazových metafor spoločne a originálnou atmosferickou hudbou Frederica Robinsona vytvára interpretačne bohatý príbeh o žene, ktorá transformuje svoju úzkosť v tekutom časopriestore.

Na scenári sa spolu s režisérkou podieľala študentka scenáristiky Marcela Žgančíková, zvuk zastrešil Michal Horváth, výkonnú produkciu Diana Švihlová a pri procese animácie asistovali Matej Babic s Marekom Jasaňom.

Film má za sebou bohatú festivalovú históriu, ktorú odštartoval svetovou premiérou na áčkovom Medzinárodnom filmovom festivale vo Varšave.

Viac informácií o filme: CSFD (logo)

AUS 2020 / 118 min / české titulky / 12+


Dátum a čas: 26. 11. 2020 (štvrtok), 19:30 h
Vstupné: 5 €
Predaj lístkov: www.kinopkcpezinok.sk