Program Schaubmarovho mlyna / SNG

 
 
  • 10. - 11. 10.
Víkend otvorených parkov a záhrad

 V rámci medzinárodného podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad, ktorého témou je odovzdávanie vedomostí sme pripravili program v spolupráci s organizáciou ISA Slovensko venovaný nášmu ovocnému sadu a našej 250 ročnej Moruši.

PROGRAM SOBOTA
vstup voľný

13.00 | ARBORISTIKA PRI MORUŠI

Arboristi Tomáš Šataník a Jakub Kováč vás prevedú arboristickým zásahom na vzácnej 250 ročnej Moruši čiernej vo vidieckom dvore Schaubmarovho mlyna. Popri odbornom reze veľmi starého ovocného stromu sa formou prednášky a diskusie dozviete viac o arboristike. Program vznikol v  spolupráci s organizáciou ISA Slovensko a arboristov bez nároku na honorár. Ďakujeme!
miesto: Vidiecky dvor Schaubmarovho mlyna

15.00 | VYPLETAČKY V SADE

Vypletačky sú rukodielny workshop pre celú rodinu s produktovým dizajnérom a  aktuálnym rezidentom Zdenom Hoghom, ktorý sa zameriava najmä na prácu s  drevom. Príďte si s ním vyskúšať vypletanie drevených objektov a  hračiek, ... ktoré má rozmer nie len terapeutický, ale aj skupinový - resp. rozmer vzájomnej spolupráce.
miesto: mlynský sad

PROGRAM NEDEĽA

18.30 | VIA MOLAE

Pozývame na netradičnú prehliadku mlynského areálu v podobe hudobno-tanečného predstavenia Via molae, počas ktorého prevedú návštevníkov tanečníci Katarína Brestovanská, Edita Antalová a Peter Cséri, s hudbou a spevom Ivany Mer a Martina Kosorína.
Maximálna kapacita: 25 ľudí
Vstupné: 5 €
Lístky si môžete zakúpiť na mieste alebo online: https://bit.ly/3msDQWB

Bezpečnostné pokyny k návšteve: Prosíme o rešpektovanie odporúčaní personálu podľa aktuálnych pokynov, ktoré sa môžu meniť v závislosti od nariadení Vlády SR


 

Čo u nás uvidíte
Expozícia mlynárstva
Spoznajte očarujúcu vidiecku usadlosť s mlynom, ktorú dali postaviť pezinskí Pálffyovci a od polovice 19. storočia patril štyrom generáciám bavorskej rodiny Schaubmarovcov. Barokový mlyn je dnes národnou pamiatkou, ktorú sa podarilo zachovať aj s funkčným technickým vybavením a okolitými, kedysi úžitkovými, budovami. Na návšteve mlyna a pri prehliadke expozície sa dozviete viac o jeho histórii, fungovaní a spôsobe života jeho niekdajších majiteľov.
INFO
Schaubmarov mlyn je možné si pozrieť len v sprievode lektorov. Počas víkendov sa komentované prehliadky konajú každú celú hodinu. Pre informácie o vstupnom pozrite cenník.

Bližšie informácie o všetkých podujatiach získate v Schaubmarovom mlyne / SNG na Cajlanskej ceste 255.
Telefón: 033/640 40 35, 0911 334 552, e-mai: edu.schaubmarovmlyn@sng.sk, web: www.sng.sk.