Prepnúť na plnú verziu

Program Schaubmarovho mlyna / SNG

 
 
 • 31. 3.
  10.00 - 13.00 h
Nedeľná špacírka
Vychádzka pre rodiny s deťmi so sprievodkyňou Niki  
Pozývame všetky rodiny s deťmi, ktoré rady trávia čas na čerstvom vzduchu, na nedeľné špacírky do okolitých Malých Karpát. Na výlete spoločne preskúmame jarnú krajinu a povieme si o zaujímavých prírodných a historických miestach v okolí mlyna.  
Vstupné: 4 € dieťa + rodič; 7 € rodinné vstupné
 • 6. 4.
  10.00 - 14.00 h
Náš trh
Príďte si v sobotu nakúpiť a stráviť príjemný čas do Schaubmarovho mlyna na „náš TRH“. Prvý tohtoročný zážitkový (a nielen) potravinový trh organizujeme v spolupráci s miestnym združením medzinárodného hnutia Slow Food Pressburg a prinesieme do mlyna regionálne farmárske potraviny a dobré jedlo. Chystáme aj program pre rodiny s deťmi a prehliadky Schaubmarovho mlyna.
www.slowfoodpressburg.sk.
 • 7. 4.
  16.00 - 17.30 h
Príbeh slovenskej keramiky
Kurátorský výklad Vierky Kleinovej.
Popoludnie v prvú aprílovú nedeľu bude patriť keramike a rozlúčke s výstavou Z kruhu von - moderná a súčasná slovenská keramika. Súčasťou (takmer) finisážovej akcie v mlyne bude komentovaná  prehliadka kurátorky výstavy Viery Kleinovej a hudobný vstup Martina Vanka - jedného z účastníkov výstavy, autora výnimočného konceptu porcelánovej gitary a hudobníka.
Vstup voľný.
 • 14. 4.
  15.30 - 17.00 h
Umenie v zaváraninovej flaši
rodinný program pre deti od 7 rokov
Môže sa zmestiť myšlienka či zážitok do zaváraninovej flaše? Dá sa k spomienke priradiť tvar alebo farba? Na výstave Z kruhu von preskúmame ako umenie uchopuje spomienky, emócie, skúsenosti či plynutie času. V ateliéri skúsime odliať našu vlastnú skúsenosť do krehkej sadry.
Workshop je obsahovo a technicky náročnejší a je určený pre rodiny s deťmi od 7 rokov.  
Vstupné: 4 € dieťa + rodič; 7 € rodinné vstupné
Kapacita programu je obmedzená, je potrebné sa prihlásiť: daniela.siandorova@sng.sk.
 • 27. 4.
  13.30 - 16.30 h
Sobotná špacírka
vychádzka pre rodiny s deťmi
Na aprílovú špacírku sme pre vás pripravili nenáročnú okružnú cestu (3,2 km.), ktorá nás pomedzi vinohrady pezinského chotára zavedie do malého lesíku nad Kušičdorfskú dolinu, na miesto s krásnym výhľadom, k málo známej Cajlanskej kalvárii. Cesta vedúca ku kalvárii je asfaltová, takže rodičia s kočíkmi, deti na odrážadlách a kolieskové kone sú vítané. Výlet ukončíme návratom na Schaubmarov mlyn, kde vám radi ponúkneme kávu, čaj a koláč.
Vstupné: 4 € dieťa + rodič; 7 € rodinné vstupné.
Nie je potrebné sa prihlásiť, stačí len prísť
 • 28. 4.
  15.30 - 17.00 h
Umenie na zjedenie
rodinný program pre deti od 4 rokov
Prejdeme mylnom hore aj dole, zistíme ako fungovala mlynská technológia a mlynárske remeslo, ako sa vyrábala múka v minulosti a ako dnes. Ateliér zmeníme na pekáreň, múku na výtvarný materiál, cesto na sochársku hmotu a chleba na umenie.   
Vstupné: 4 € dieťa + rodič; 7 € rodinné vstupné.
Kapacita programu je obmedzená, je potrebné sa prihlásiť: daniela.siandorova@sng.sk.


 

Čo u nás uvidíte
Expozícia mlynárstva
Spoznajte očarujúcu vidiecku usadlosť s mlynom, ktorú dali postaviť pezinskí Pálffyovci a od polovice 19. storočia patril štyrom generáciám bavorskej rodiny Schaubmarovcov. Barokový mlyn je dnes národnou pamiatkou, ktorú sa podarilo zachovať aj s funkčným technickým vybavením a okolitými, kedysi úžitkovými, budovami. Na návšteve mlyna a pri prehliadke expozície sa dozviete viac o jeho histórii, fungovaní a spôsobe života jeho niekdajších majiteľov.

INFO
Schaubmarov mlyn je možné si pozrieť len v sprievode lektorov. Počas víkendov sa komentované prehliadky konajú každú celú hodinu. Pre informácie o vstupnom pozrite cenník.

Bližšie informácie o všetkých podujatiach získate v Schaubmarovom mlyne / SNG na Cajlanskej ceste 255.
Telefón: 033/640 40 35, 0911 334 552, e-mai: edu.schaubmarovmlyn@sng.sk, web: www.sng.sk.