V znamení hviezdy

Výstava V znamení hviezdy venovaná grófom zo Svätého Jura a Pezinka priblíži dejiny rodu a jeho členov, ktorí v období 13. - 16. storočia systematicky a strategicky budovali majetkovú základňu v oblasti Malých Karpát, na Záhorí a v prihraničných územiach dnešného Rakúska, Maďarska a Moravy. Mnohí členovia rodu sa pohybovali v prostredí najvyššej uhorskej politiky, vstupovali do služieb panovníkov, zúčastňovali sa bojových výprav i diplomatických misií. Zároveň sa starali o rozvoj a zveľaďovanie svojich dedičných majetkov, podporu vinohradníctva, baníctva, obchodu a remesiel.

Výstava prevedie návštevníka všetkými dôležitými medzníkmi v dejinách rodu, priblíži jeho  najvýznamnejších členov a ich misie a upriami pozornosť na dodnes existujúce stopy prítomnosti  rodu a jeho členov v mestách a obciach nášho regiónu.

VÝSTAVA SA PREDLŽUJE DO KONCA SEPTEMBRA 2020

Mestské múzeum v Pezinku Vás pozýva na otvorenie výstavy V ZNAMENÍ HVIEZDY Grófi zo Svätého Jura a Pezinka piatok / 6. september 2019 / 17.00 hod. Mestské múzeum v Pezinku M. R. Štefánika 1 / Stará radnica. Výstava potrvá do 31. marca 2020
Dátum:   06. 09. 2019 - 30. 09. 2020
Miesto:   Mestské múzeum
Kontakt: PhDr. Petra Pospechová, riaditeľka Mestského múzea; tel.: 033/641 23 06, e-mail: pospechova@mestskemuzeumpk.sk