Bezplatné preventívne merania zraku u škôlkarov

Táto informácia bola publikovaná od 25. 02. 2020 do 01. 03. 2020

Zrakom vnímame až 80 percent všetkých informácií, preto je dôležité starať sa oň už od raného veku. Jednou z možností sú aj preventívne merania zamerané na kontrolu zrakových parametrov. Môžu totiž odhaliť mnohé očné chyby a zrakové problémy u detí.

Detské oko sa najmarkantnejšie vyvíja v období od troch do šiestich rokov. Ak sa práve v tomto období príde na nejakú zrakovú chybu, správne zvolenou liečbou sa môže jej progres zastaviť či dokonca zvrátiť. Preto je dôležité prevenciu nepodceňovať. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) realizuje v spolupráci s OZ BILLA ľuďom preventívny program Zdravé oči už v škôlke zameraný na kontrolu zraku u najmenších. Odborne vyškolení pracovníci ÚNSS sledujú zrakové parametre u detí prístrojom Plusoptix. Meranie je bezbolestné, rýchle, realizované v známom prostredí škôlky a bezplatné. Odhaliť možno krátko- i ďalekozrakosť, nerovnosť zreničiek či zakrivenie rohovky. Výsledok merania zapíše odborný pracovník ÚNSS do potvrdenia pre rodiča. Ak je nameraná nejaká odchýlka, potvrdenie zároveň slúži ako podklad k návšteve oftalmológa. V minulom ročníku projektu pracovníci Únie skontrolovali zrak 20 285 škôlkarom, z nich dostalo až 2 955 detí odporúčanie na návštevu u očného lekára.

Prihláste svoju škôlku na bezplatnú kontrolu zraku
Kapacity pre mesto Pezinok sú ešte stále voľné. Materskú školu môžete prihlásiť prostredníctvom webovej stránky zdraveocivskolke.sk.


ÚNSS