Skríningové testovanie potvrdilo v Pezinku 184 pozitívnych prípadov

Táto informácia bola publikovaná od 27. 01. 2021 do 03. 02. 2021

Skríningové testovanie, ktoré sa v Pezinku uskutočnilo od 18. do 26. januára 2021 odhalilo 184 pozitívnych na vírus COVID-19, čo predstavuje 1,12%. Celkovo sa prišlo dať do odberných miest otestovať 16 462 ľudí.

Do tejto štatistiky sa zarátavalo 8 odberných miest zriadených mestom, ako aj ďalšie 2 mobilné odberné miesta (na Bratislavskej ulici a v Psychiatrickej nemocnici Philippa Pinela ).

Pezinok otvoril 8 odberných miest  s 12 tímami v rôznych častiach mesta, ktoré fungovali počas víkendu. Vzhľadom na počasie a nižšie teploty nebolo možné zriadiť žiadne odberné miesto v exteriéri, tak ako to bolo počas  testovania v novembri. Mesto preto využilo 3 základné školy ( ZŠ Kupeckého, ZŠ Fándlyho, ZŠ Na bielenisku), 2 denné centrá ( DC Hrnčiarska a DC Orešie), 2 športové centrá (Basketbalová hala SOŠ podnikania a služieb a Futbalový štadión PŠC), ako aj Pezinské kultúrne centrum. V pondelok a v utorok (25. a 26. januára) pokračovalo skríningové testovanie v mestských odberných miestach na ZŠ Fándlyho a ZŠ Na bielenisku.


Novinkou počas skríningového testovania bola aplikácia Rýchlejšie.sk . Vďaka nej sa mohli záujemcovia o testovanie zaregistrovať dopredu online a objednať sa na konkrétny deň, čas i mestské odberné miesto. Po vykonaní testu dostali do mailu elektronický certifikát. Mesto sa tak chcelo vyhnúť zhromažďovaniu sa ľudí na jednom mieste a urýchliť celý proces. Na začiatku si síce ľudia na niektorých miestach pre technické problémy počkali pár minút v rade, ale neskôr bol priebeh testovania bezproblémový.

 

.