Ďalší zber veľkokapacitného elektroodpadu bude začiatkom septembra

Táto informácia bola publikovaná od 27. 08. 2021 do 04. 09. 2021

Ilustračné fotoZber je naplánovaný na 4. septembra 2021 v čase od 8.00 do 12.00 h. V júni odovzdalo počas mobilného zberu elektroodpadu 17 pezinských domácností 22 kusov spotrebičov s hmotnosťou takmer 700 kilogramov. Počas augustového zberu sa vyzbieralo 35 kusov elektrických spotrebičov s celkovou hmotnosťou 850 kilogramov. Dominovali medzi nimi malé spotrebiče v počte 16 ks. Pezinčania v auguste odovzdali spolu 11 ks práčok, sporákov a umývačiek a 8 ks chladničiek.

Pokaľ máte záujem o zbavenie sa veľkorozmerného elektrospotrebiča, stačí sa minimálne dva dni pred termínom zberu objednať cez www.zberelektroodpadu.sk. Ak nahlásite do zberu aspoň jeden väčší spotrebič, spolu s ním vám odvezú aj iné menšie spotrebiče. Pokiaľ máte doma len drobné elektrospotrebiče, tie môžete vyhodiť do červeno-bielych zberných nádob umiestnených v rôznych častiach mesta.

Spotrebiče je potrebné pred ich odovzdaním do zberu očistiť (vyliať vodu z filtra práčky, odmraziť mrazničku) a v deň zberu vyložiť do vchodu bytovky alebo za bránu domu. Nezbierajú sa televízory a počítačové monitory. Tie je možné odovzdať v zbernom dvore na Viničnianskej ceste. Vývoz veľkorozmerného elektroodpadu je bezplatný.