Pezinok sa prezentoval na Slovakiatoure

Táto informácia bola publikovaná od 24. 01. 2011 do 24. 02. 2011

V areáli výstaviska Incheba Expo Bratislava sa v dňoch 20. - 23. Slovakiatour 2011januára 2011 uskutočnil 17. ročník medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour a veľtrh gastronómie Danubius Gastro. Veľtržného podujatia sa zúčastnilo 700 vystavovateľov z 24 krajín. Návštevníci tu mohli získať hodnotné informácie, programy i zážitky. Cestovné kancelárie ponúkali za výhodných cenových podmienok atraktívne zájazdy a dovolenky. Zahraniční vystavovatelia a slovenské samosprávne kraje, regióny, mestá a obce prišli na veľtrh so zámerom predstaviť služby spojené s cestovným ruchom. Ponúkali rôzne gastronomické špeciality, prírodné krásy, kultúrne pamiatky a iné turistické atrakcie.

Veľtrhu sa zúčastnilo aj naše mesto v spoločnej expozícii Bratislavského samosprávneho kraja. V stánku s rozlohou 200 m2 sa predstavili aj hlavné mesto Bratislava a okresy a mestá Pezinok, Malacky a Senec. Mesto Pezinok ponúkalo propagačné materiály a v spolupráci so Združením pezinských vinohradníkov a vinárov naše vína. Návštevníci nášho stánku sa mohli stretnúť s Bakchusom, ktorý ich hostil vínom a pozýval na tohtoročné Vinobranie. Živý záujem vzbudil aj Slovakiatour 2011mladý výtvarník oblečený v kostýme slávneho pezinského rodáka Jána Kupeckého, ktorý kreslil portréty okoloidúcich. Organizátor Pezinského Permoníka Jirko Vitáloš tiež v historickom obleku propagoval augustovú Burzu fosílií, minerálov a drahých kameňov. Pracovníkom mesta, ktorí poskytovali návševníkom informácie, účinne vypomáhali naši mestskí sprievodcovia.

V expozícii BSK i osobitnom susednom stánku dominovala hokejová téma, nakoľko náš kraj bude onedlho hostiteľom majstrovstiev sveta. Pri našom stánku sa pohybovali mladí ľudia v slovenských hokejových dresoch, mnohí návštevníci využili možnosť odfotografovať sa s maskotom Gooolym.

Veľtržné podujatie je nielenSlovakiatour 2011 skvelou príležitosťou na propagáciu, ale uskutočňuje sa tu aj množstvo priateľských a pracovných stretnutí predstaviteľov štátu so zástupcami samosprávy a iných organizácií. Na veľtrhu bol prítomný aj primátor Pezinok Oliver Solga, ktorý v stánku privítal viacerých vzácnych hostí a pri týchto stretnutiach ich informoval o meste.

Účasť na veľtrhu cestovného ruchu splnila očakávania a určite bola pre naše mesto prínosom. Neznamená to, že sa budú do Pezinka teraz hrnúť každý týždeň stovky turistov, ale mnohí sa na tomto veľtrhu dozvedeli o našom meste viac a budú ho chcieť vidieť a navštíviť.

Ďalšie fotografie z podujatia nájdete vo fotogalérii.