Otvor srdce, daruj knihu

Táto informácia bola publikovaná od 27. 11. 2019 do 10. 12. 2019

KNIŽNÝM JEŽIŠKOM UŽ 15. ROK

Modranka Barbora sa aj tento rok stala anonymným darcom v projekte Nadácie REVIA – Otvor srdce, daruj knihu a opäť raz poteší deti zo sociálne znevýhodnených rodín. Skúste to aj vy.

Počas pätnástich rokov Barbora vždy v predvianočnom období vyberá z detských knižných želaní v pezinských a modranských kníhkupectvách a stáva sa tak anonymným knižným Ježiškom. Od detailnej starostlivosti o kone, cez zložitý svet techniky až po napínavý román. Výber detí vždy odráža ich záujmy, ciele a sny. „Od malička nachádzam v knihách inšpiráciu a motiváciu zmeniť môj svet k lepšiemu. Chcela by som túto skúsenosť sprostredkovať deťom, ktoré by ju možno nikdy nemali a nevynechám ani tento rok,“ hovorí dlhodobá darkyňa knižiek. Ako to funguje?

Od 4.11. do 31. 12. 2019 Nadácia REVIA prináša knižné priania detí z malokarpatského regiónu do kníhkupectiev Artfórum na Kollárovej ulici v Pezinku a Folly v modranskej Kocke, kde ich vy môžete splniť. Veľmi jednoduché. Stačí prísť a kúpiť želanú knižku, ktorá sa páči aj vám. My ju deťom zabalíme a doručíme pod vianočný stromček.

„Keď vyberáme rozprávkovú knihu pre dieťa, spomenieme si na svoje detské sny, vrátime sa do čias, keď sme princovi Bajajovi držali palce aby vyhral nielen nad drakom, ale najmä nad predsudkami. Sú darčeky, ktoré nikdy nevyjdú z módy a ktoré vždy zahrejú pri srdci. Vždy keď niekomu darujeme knihu, darujeme mu kúsok seba. Kúsok nášho pohľadu na svet, nášho zmýšľania, nášho vkusu,“ pripomína ambasádor projektu, novinár a spisovateľ Márius Kopcsay.

V štrnástich predchádzajúcich ročníkoch sa nám spolu s knižnými Ježiškami podarilo obdarovať 2 884 detí knihami v hodnote neuveriteľných 20 436  €. Toto obdivuhodné číslo chceme aj vďaka vám opäť navýšiť. Darujte knihu deťom, ktorých možnosti sú limitované a ich darčekmi sú zväčša iba základné potrebné veci. Chceme, aby si pod stromčekom našli o príbeh, o knižného hrdinu, či o sen viac. 

„Staň sa Ježiškom na Ježiška, kúp knižku neznámemu chlapcovi či dievčaťu, možno aj Teba na Ježiška nejaký Ježiško prekvapí,“ vyzýva Veronika Šikulová, spisovateľka a ambasádorka projektu. 

Vianočné obdobie Nadácia REVIA uzavrie aj magickým živým orlojom. Na vianočných trhoch 13. decembra v Pezinku a 14. decembra v Modre zažijete vystúpenie tradičných i netradičných vianočných postáv. Príďte sa potešiť s nami a zažiť aj tento malý, ale milý kúsok vianočnej atmosféry. Viac informácií nájdete na revia.sk alebo priamo v kníhkupectvách. Spoločne robíme Vianoce o čosi kúzelnejšie.